עימוד מעוצב

כל אחד יכול להוציא ספר.

מעטים מצליחים למכור אותו…

בשוק בו יוצאים לאור מדי שנה למעלה מ7,000 כותרים חדשים והתחרות על המדף רק הולכת וגדלה, לא מספיק לכתוב סיפור טוב, צריך גם להיראות טוב!

shutterstock_63321664

ורדיגר דיזיין – עימוד ועיצוב ספרים שנמכרים

כמי שחלפו תחת ידיהם מאות ספרים משך השנים, אנו יודעים לומר בוודאות, כי למרכיב הצורני של הספר, משמעות קריטית באשר למידת הצלחתו או אי הצלחתו. במילים אחרות, אם כתבת יצירת מופת ושלחת אותה לדפוס מבלי לעבור את שלב הנראות (העימוד והעיצוב), הסיכוי שלה להימכר שואף לאפס.

תוכן מעולה זה טוב, אך לא מספיק!

בעולם המתוקשר שלנו, לאנשים אין סבלנות. ואם הספר שלך אינו ידידותי למשתמש, אף אחד לא יתאמץ לקרוא אותו. אמנם הוא מודפס בעברית ויש לו כריכה ודפים, אבל זה לא מספיק. הוא לא נוח לקריאה. מי שהוציא אותו לאור לא נתן את הדעת על הנראות והעיצוב שלו: על המבנה של הדף, סוג הגופן, אופיו וגודלו, פיזור הטקסט על הדף, חלוקה לפרקים, לפסקאות, לעמודים, לצבעוניות ולשילוב האלמנטים החזותיים כגון איורים, שרטוטים או תמונות. או במילים אחרות: כל האלמנטים שהופכים את הקריאה לקלה וחווייתית.

Z-_מיתוג_תמונות-לאתר_shutterstock_633216642

זאת ועוד, בין אם מדובר בספרות תורנית מכובדת, ספרות קלה או קומיקס לילדים, ההיבט העיצובי של הספר, הוא שמשייך את היצירה שלך לז'אנר מסוים ומושך את קהל היעד המתאים לו.

גם כריכה מעוצבת לספר, זה עדיין לא מספיק

אבל, כשאנחנו מדברים על ההיבט הצורני והנראות של הספר, איננו מתייחסים רק לכריכה ול"אריזה החיצונית". ממש לא! אנחנו מדברים על אותם פרטים "קטנים" לכאורה בעיצוב הטקסט והעימוד, שמקלים על הקריאה ובד בבד גם משרתים את התוכן.

ולא במקרה, דווקא המעצבים הגרפיים המובילים, ידועים בשל הכישרון שלהם בטיפוגרפיה (האמנות והטכניקה של סידור ועיצוב טקסט), מדוע? כי זהו סוג של גאונות בעיצוב, כשמדובר בעיצוב עדין, כמעט בלתי מורגש, כזה שלא משתלט על היצירה, ויחד עם זאת הופך את הקריאה לנעימה, לקלה וידידותית.

shutterstock_633216642

שיקולים כלכליים מוטעים שעולים לך ביוקר

לא פשוט להיות "מאחורי הקלעים" של הספר, ויחד עם זאת להוות גורם כל כך משמעותי בהצלחתו. זו גם הסיבה לצערנו, שסופרים רבים כלל לא מודעים לקריטיות של שלב העימוד והעיצוב ומתוך שיקולים כלכליים מוטעים בוחרים "לדלג" עליו או להסתפק בעימוד חובבני. כתוצאה מכך ברוב המקרים הספר נכשל ולא נמכר וחבל על כל ההשקעה העצומה שירדה לטמיון.

shutterstock_6332166422

ורדיגר דיזיין עושים הכול כדי שתמכור!

אחרי הכול, האם לא זו המטרה לשמה התחלת ב"מסע" הזה? תחת קורת גג אחת תוכל לקבל את מלוא השירותים המתקדמים ביותר בתחום: החל מעימוד מקצועי, המשך בעיצוב משובח ואופנתי לכריכה ולדפים הפנימיים וכלה בהגשת היצירה לדפוס ופיקוח על ההדפסה והכריכה בשטח. עם ניסיון של מאות ספרים במגוון תחומים, ורדיגר דיזיין היא הבחירה המתבקשת לכל כותב או מו"ל, המעוניינים למקסם את סיכויי המכירות של היצירה הספרותית שלהם ולהפוך אותה למכרה זהב.

 מוציא ספר לאור? רוצה שיימכר היטב?

פנה אלינו כעת, נשמח להסביר לך על הדרכים למיצוי פוטנציאל המכירה שלו, להדריך אותך בסבלנות בכל שלבי ההוצאה וללוות את היצירה הספרותית שלך, מהמילה הראשונה ועד האחרונה!